[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Pięćdziesięcioletni pracownik w oczach pracodawcy.

Ktoś powiedział, że seniorzy w konkurencji z młodymi na rynku pracy przegrywają – dlaczego?

Pracodawcy uważają, że starsi nie nadążają „za postępem” a ich kwalifikacje zawodowe są coraz mniej wystarczające. Seniorzy sami niejednokrotnie mówią, „w ich wieku” trudniej jest się uczyć.

Tu częściowo mają rację bo łatwiej wiedzę przyswajamy w młodym wieku. Powstaje zatem pytanie? Czy „pięćdziesięciolatek” w pracy to zawalidroga? a w konkurencji z młodymi odpada w przedbiegach?

To tylko slogany

To, co „pięćdziesięciolatek” oferuje, wynika nie tylko z tego, co ma w głowie, ale także „mądrość życiową” tj. doświadczenie kilkudziesięciu lat życia , podczas którego na własnej skórze sprawdził, co jest prawdziwą wartością, jak dostrzegać pryncypia i być im wiernym.

Starszym pracownikom bardziej zależy na stabilnym miejscu pracy niż szczeblach kariery. Najczęściej są pracownikami rzetelnymi i sumiennymi. Osoby starsze są bardziej wyważone w podejmowanych decyzjach.

Ich postępowanie jest bardziej racjonalne i przewidywalne. Równowaga w każdym zawodzie jest bardzo istotna.

Twierdzenie, że starsi pracownicy myślą tylko o „dotrwaniu” do emerytury też jest fikcją tylko z tego powodu, że emerytury są na niskim poziomie, a wszystko wskazuje na to, że będą jeszcze niższe.

[/et_pb_text][et_pb_image admin_label=”Obraz” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

To mi. in. powoduje, że schodzą na margines, gdyż otrzymywana emerytura nie wystarcza na utrzymanie życia na przeciętnym poziomie.

Dlatego chcą w dalszym ciągu pracować zawodowo, by być niezależnym od dzieci, jeżeli je mają lub od opieki społecznej. To jest motywacja do aktywności zawodowej. To starsi pracownicy łatwiej identyfikują się z Firmą w jakiej pracują. Osoby dojrzałe to bardziej lojalni pracownicy niż młodzi.

Kolejne twierdzenie, że „pięćdziesięciolatkowie” są wolniejsi, mniej elastyczni jest również mitem.

Oni wychowali już swoje dzieci i nie muszą biegnąć z „językiem wywieszonym na brodzie” po dziecko do żłobka, przedszkola, czy szkoły. Mają ten luksus, że mogą skupić się na swojej pracy zawodowej, rozwijaniu swoich pasji, podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”https://7team4you.com/wp-content/uploads/2016/04/Pięćdziesięcioletni-pracownik-w-oczach-pracodawcy.-1.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Tylko od pracodawcy zależy czy potrafi stworzyć w Firmie taką atmosferę by zmotywować zatrudnionych „pięćdziesięciolatków” do przekazania ich doświadczenia i integracji z młodymi pracownikami, a tym samym rozwoju swojej Firmy.

Każdy pracodawca powinien dążyć do tworzenia zespołu pracowników o zróżnicowanym wieku.

Obecność dojrzałych pracowników sprzyja stabilności zespołu oraz umożliwia efektywne wykorzystanie ich wiedzy i doświadczenia w rozwoju Firmy.

Ponadto to młodzi powinni korzystać z doświadczeń osób dojrzałych i uczyć się od nich.

Jeżeli jesteś niedoceniany w Firmie, a tak często się zdarza, nie czekaj, aż Cię pracodawca zwolni. Przygotuj się na takie zdarzenie.

Wielu pracodawców uważa, że jak zwolni doświadczonego pracownika, to w jego miejsce zatrudni młodego za mniejsze wynagrodzenie. To jest jednak „krótka piłka”

Taki młody „wilczek” będzie szukał Firm w których będzie

zarabiał coraz więcej i więcej. Trudno się takiemu dziwić, gdyż jest na początku budowania swojej kariery zawodowej.

Bez względu na Twój wiek , doświadczenie życiowe i

zawodowe z zespołem 7team4you zawsze odniesiesz sukces, jeżeli będziesz :chciał, dysponujesz komputerem i internetem.


Praca w dowolnym czasie i miejscu na świecie.

Szczegóły: 7team4you.com

zapraszam

Krystyna Krutewicz

7team4you

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *