[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.0.47″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.0.48″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.0.87″ text_font=”Arial|on|||” text_font_size=”20″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” text_orientation=”center” module_alignment=”center” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]   Woda >>   czyli Eliksir Życia
[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.0.87″ text_font=”Arial||||” text_font_size=”16″ text_font_size_last_edited=”on|desktop” background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]        Woda jest fundamentem naszego życia dlatego powinna to być   tzw.    Żywa Woda

Jej ilość w orgzawartość-wodyanizmie związana jest z wiekiem, płcią i budową. Obok informacja ile wody znajduje się w różnych częściach naszego ciała:

Ogromna jej ilość, bo aż 75% stanowi nasze ciało. Woda jest podstawą wszystkich płynów w organizmie: krwi, limfy, soków trawiennych. Jest niezbędna w transporcie i wchłanianiu pokarmu, przy eliminowaniu produktów przemiany materii. Krótko mówiąc, woda jest podstawą naszego funkcjonowania. Każdy system w naszym ciele, potrzebuje właściwej ilości i struktury wody.

 

     Zatem powstaje pytanie >> Jaką wodę powinniśmy pić? <<

Odpowiedzieć na to pytanie każdy musi sobie sam, natomiast wstep tego artykułu wyraźnie podkreśla, że picie jonizowanej tzw Żywej wody może zmienić życie. Zatrzymajmy się przy tym na chwilę, aby w prosty sposób wyjaśnić, czym jest alkaliczna woda jonizowana i jak swoją strukturą różni się od innych spożywanych przez nas wód.

klastry wody

Cząsteczki wody jako molekuły łączą się wzajemnie. Połączone ze sobą molekuły nazywane są klasterami. W wodzie z kranu albo kupionej wodzie butelkowej, klaster składa się z 12-18 molekuł i jego struktura nie pozwala na swobodne i bezpośrednie jej wchłanianie przez komórki. Natomiast proces jonizacji (elektrolizy, rozszczepienia) wody powoduje, iż klaster staje się heksagonalny, czyli składa się tylko z 6 molekuł.

 

Co to oznacza?

Oznacza to tyle że pod wpływem jonizacji woda nabiera nowych właściwości którymi są:

 

 
[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.0.87″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Według “PBS – polskie przedsiębiorstwo założone w 1990 zajmująca się badaniami rynku i opinii społecznej –  Raport w pigułce

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.0.87″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]Najważniejsze spostrzeżenia z raportu to:

 

Z powyższego raportu wynika, że sięgamy po wodę, kiedy organizm jest już odwodniony.

Organizm nie potrafi magazynować wody, dlatego istotne jest ciągłe nawadnianie organizmu małymi częstymi łykami.

Dziennie człowiek powinien dostarczyć organizmowi 30 cm3 wody na każdy kilogram masy ciała. Czyli osoba ważąca 65kg powinna wypić (65 x 30 cm3 = 1950 cm3 tj 1,95 litra wody) Wody, a nie napojów kolorowych zakwaszających organizm.

 

A poniżej japoński sposób na zdrowie

Wg Japończyków dzięki takiemu piciu wody będziesz się czuł zdrowy i w pełni sił, a organizm poradzi sobie z różnymi dolegliwościami.

Stwierdzono, że kuracja ta radzi sobie m.inn z:

– bólem głowy,

– zapaleniem stawów,

– nadwagą,

– biegunką,

– cukrzycą,

– nowotworami,

– chorobami uszu, nosa i gardła,

Jedno jest pewne, że ta kuracja nie ma skutków ubocznych, za wyjątkiem częstego korzystania z toalety, dopóki nie nauczysz się pić wody często małymi łykami.

Bardzo istotne jest picie wody letniej, to ona usunie z organizmu wszystko  co jest zbyteczne i rozprowadza po organizmie to co odżywia.

 

To właśnie medycyna japońska proponuje „leczenie wodą” Jak widać zasady są bardzo proste, a czy skuteczne to należy sprawdzić na sobie. Oczywiście wodą nie z kranu, a „Żywą Wodą”.

 

Japońska medycyna, w ciągu ostatnich 15 lat dowiodła, że w ośrodku alkalicznym nie rozwija się żadna choroba.

Powiesz tak,” piję wodę butelkowaną”.

A czy znasz jej wartość? Czy wiesz, że dobra woda w złym opakowaniu, może wyrządzić więcej zła niż dobra?

Czy woda kupowana przez Ciebie jest w opakowaniu szklanym, czy z tworzywa sztucznego? Jeżeli z PCV to z jakiego?.

Policz, ile wydajesz miesięcznie na wodę butelkowaną i zastanów się, czy nie lepiej mieć w domu „żywą wodę” przywracającą zdrowie .

Skoro dotrwałeś do końca artykułu, znaczy, że ważne jest dla Ciebie Twoje zdrowie i Twojej Rodziny.

 

Zapraszam Cię również do ciekawego artykułu >> Czy każdy filtr wytworzy Wodę Żywą?  <<

 

#Krystyna Krutewicz #7team4you #Zdrowie #Styl życia
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *